מטבחים קטנים / אי למטבח

 

כולם חולמים על בית גדול עם מרחבים גדולים, מטבח מפואר וגדול, חדר שינה עצום עם מיטה מוגבהת ענקית, סלון מואר גדול עם וילונות לבנים מתנפנפים ופסנתר כנף. אבל רובינו לא רק שלא יודעים לנגן בפסנתר, אלא גם גרים במרכז העיר בדירות מוגבלות במקום. אבל העובדה שאין לנו מקום בלתי מוגבל, ממש לא אומר שצריך לוותר על החלומות שלנו. גם אם ברשותכם מקום בביתכם להכיל מטבחים קטנים בלבד, עדיין ניתן להפיק מהם את המיטב ולהפוך אותם לא רק ליעילים, נוחים, יפהפיים אלא גם להפוך אותם למרכז הבית, מקום בו תרצו לבלות שעות רבות בבישולים ופטפוטים.

 

איך הופכים מטבחים קטנים למטבחי חלומות?

 

כאשר מעצבים מטבחים קטנים חייבים לחשוב על הפרטים הקטנים. פתרונות יצירתיים הם אלו שיהפכו את המטבח שלכם לכזה שתתאהבו בו. דוגמה לפתרון טוב עשוי להיות אי למטבח. אי למטבח עשוי להיות פתרון מצויין לשטח קטן היות והוא נותן לכם אפשרות לשמור על מרחב פתוח בין המטבח לסלון ובכך לתת תחושת מרחב, גם אם בחיקכם מקום רק לאותם מטבחים קטנים. אותו אי למטבח יתחם את איזור המטבח אך יתן תחושת מרחב. בנוסף, אי למטבח גם יחסוך לכם מקום. אי למטבח ישמש אתכם הן בתור שולחן והן בתור ארונות שהם מצרך מבוקש בעיצוב מטבחים קטנים.

 

מהם הכללים החשובים בעיצוב מטבחים קטנים?

 

קל מאוד להתפתות לחפש מטבחים קטנים מוכנים מראש במחירים אטרקטיביים. אך זכרו שמתוקף היותו מטבח קטן, הוא צריך להתאים לצרכים שלכם באופן הטוב ביותר, אחרת לא תצליחו להפוך אותו למטבח שיהיה יעיל עבורכם. גם שטח קטן ניתן לנצל לצרכים שונים. מבשלים הרבה? השקיעו בשטח שיש גדול וגז רחב. צריכים הרבה מקום לאחסון? השקיעו בארונות גבוהים או אי למטבח. רוצים לנצל את המטבח כאיזור חברתי? השקיעו יותר מקום בשולחן שיאפשר לכם לבלות במטבח שעות ארוכות, או כאמור אי למטבח עשוי להיות הפתרון עבורכם גם במקרה זה.

בכל מקרה, אל תטעו לחשוב שמטבח קטן אומר מטבח יהיה שולי בביתכם. גם מטבח קטן ניתן להפוך למרכז ביתכם.