מה הם מטבחים תעשייתים?

ישנם כל מיני סוגים של מטבחים בעולמינו הגדול, לכל אחד יש את השימוש שלו. זה ידוע שהיום לא כל מטבח שנוצר היום, הוא רק לבית ולשימוש רגיל. תעשייות גדולות לא יכולות לעשות שימוש בכלל במטבחים קטנים, מכיוון שהם לא יכולים לתת מענה לרמת התפוקה שהתעשייה צריכה לשירותים שהיא מייצרת. דוגמא טובה לכך הם תעשיית צבעי הבדים. חלק גדול מצביעת בדים זה חימום הבדים בטמפרטורה גבוהה, ושימוש בחום גבוהה על מנת להוריד ולהוסיף צבע לבד. מטבחים קטנים לא יכולים לעשות זאת, אז התעשייות אלו בחרו לבקש, או לייצר מטבחים חזקים יותר, שיכולים לשרת אותם במצבי קיצון כמו זה שציינו.

 

ההבדל הוא גדול

כאמור, מטבח תעשייתי הוא מיוחד לעבודה מסוימת שמצריכה מהמטבח להגיע למצבים של חימום רב יותר מהרגיל, ועדיין להמשיך לעבוד כעסקים כרגיל. ההבדל כמובן הוא בחומרים שמהם עשויים המטבחים התעשייתים, אך לא רק. אנחנו יכולים לראות הרבה מהם נוצרים מנירוסטה, ומאשר מתכות שיכולות לעמוד בחום מאוד גבוהה, ולא להיפגע על ידי עבודה רבה בצורה קיצונית. עוד הבדל שקיים הוא, הצורה שבה המטבח נבנה. כמובן, יש סוגים של מטבחים, אך מטבחים תעשייתים רובם נוצרים בצורה ייחודית לעסק שאותו הם הולכים לשרת. דוגמא לכך הם המפעלים, שצריכים להאכיל הרבה מאוד אנשים בו זמנית, והם עובדים בלי הפסקה מצאת החמה, עד סוף היום, וזאת על מנת לשרת כל אדם ואדם.

 

איך אנחנו בוחרים את האחד שמתאים לנו?

ובכן, הייחודיות של כל מטבח מגיעה מהתחום שמבקש אותו. אם התעשייה מתמחה בצביעת בדים, אנו נבקש מטבח נמוך, שיכול להחזיק סירים גדולים, שאותם אפשר לחמם עד רמה מאוד גבוהה בלי שהם יפגעו. בנוסף, יש צורך בחורי ניקוז שקרוב מאוד לסירים על מנת לפנות את המים בקלות ובמהירות בשביל להמשיך את העבודה לאורך כל היום, בלי להתאמץ כלל וכלל.

הגודל וסוג העבודה הם הדברים שצריכים לחשוב עליהם הכי הרבה זמן, בבחירת מטבח תעשייתי חדש, אך אין זה אומר שצריך להזניח את העיצוב. כי עיצוב נכון יכול להיות נעים לעין ובנוסף, מאוד שימושי ובכך לחסוך זמני עבודה ארוכים שהיו יכולים להתקצר באופן דרסטי על ידי בחירת עיצוב נכון.